Şirket Profili

Karba Otomotiv A.Ş., 1994 yılında belediyeler, kamu ve özel kurumların hizmetlerine yönelik üstyapı çözümleri üretmek için kurulmuştur. Üstyapı çözümlerimizi;

  • Yangında Mücadele ve Kurtarma Araçları
  • Çevre Temizlik ve Düzenleme Araçları
  • Su ve Kanalizasyon Sistemlerine Yönelik Araçlar
  • Hidrolik Platform Araçlar
  • Yük Taşıma Araçları
  • Özel Amaçlı Araçlar

Araç üstü ekipman sektöründe faaliyet gösteren firmamız ASO 1. OSB'de 36.000 m² ve ASO 2. OSB'de 40.000 m² olmak üzere toplamda 76.000 m² alanda faaliyet göstermektedir. Bugün konusunda uzman 240 personel personelle hizmet vermektedir. Tesislerimizde yıllık 1.200-1.400 adet araç üstü ekipman imalatı yapılmaktadır.

Karba dünya pazarında bilinen bir çok şase kamyon üreticisinin onaylı veya tavsiyeli üst yapıcılık belgelerini almaya hak kazanmıştır. Bunlar FORD OTOSAN A.Ş., BMC OTOMOTİV SAN. A.Ş., MERCEDES-BENZ TÜRK A.Ş., M.A.N. KAMYON VE OTOBÜS A.Ş., IVECO A.Ş., KAMAZ, TEMSA OTOMOTİV A.Ş., OTOKAR A.Ş., ANADOLU ISUZU A.Ş., SCANIA RENAULT TRUCK,

Karba üretimin yapmış olduğu araçlarda kullandığı ekipmanların kalite belgelerini Avrupa Standartları [EN] normuna göre almış ve sürdürülebilir bir kalite anlayışında üretimler yapmaya devam etmektedir.

Karba her yıl ar-ge ve inovasyon için cirosundan %3'lük bir pay ayırmaktadır. Kendi AR-GE merkezini kurmak için çalışmaları devam etmektedir.

Karba ürettiği üstyapıların %35'ini hali hazırda daimi müşterisi 62 ülkeye ihraç etmektedir. İhraç edilen her ürünün ülkemizi temsil ettiğini bilerek üretim yapmayı prensip edinmiştir.